روزنه ای از امید برای آنانی که پیگیر بودند

به تازگی خبری را در شرکت ” کاشانه تهران مهر سبز ” که وکالت یکی از زمین های  سوهانک را بر عهده دارد دیدم .  ظاهرا تلاش ها و پیگیری های آنها در حال به بار نشستن است . زمانیکه که دبیرخانه تشکل ها ی قانونی و تعاونی های مسکن در شرکت کاشانه شکل گرفت و دو نماینده نیز از سوی تعاونی مسکن فنی و حرفه ای به آن معرفی شدند ، ماهم امیدوار شدیم که نام تعاونی فنی و حرفه ای هم در این پیگیری ها مطرح شود. ولی متاسفانه ، در صورتجلسه روز چهارشنبه سی ام مهر هیچ نامی از نمایندگان تعاونی فنی و حرفه ای دیده نمی شود. ظاهر امر نشان می دهد که وزیر مسکن نیز مستقیما وارد ماجرا شده و قرار است زمین معوض به تشکل های قانونی و تعاونی هایی که وکالت از سهامداران شان دارند تعلق بگیرد . در پیوند زیر جزییات بیشر را ملاحظه فرمایید .

صورتجلسه سم ام مهرماه ۹۳

http://www.suhanak-moradabad.ir/fa/News404.aspx

پاینده باشید

خسروی ۰۹۱۲۴۲۴۴۵۸۵

22 فکر می‌کنند “روزنه ای از امید برای آنانی که پیگیر بودند

 1. ارفع

  با سلام و با تشکر از زحمات بی دریغ شما. پس از سالها می توان گفت این بهترین خبریست که منتشر شده و تعاملی برای حل مشکل بین دولت ،مجلس ،راه وشهرسازی و.. انجام گرفته که متاسفانه باز اسمی از تعاونی فنی و حرفه ای در صورتجلسه و امضاء نمایندگان دیده نمی شود .امیدوارم در این شرایط حساس بتوانیم اتحاد بیشتری داشته باشیم . با سپاس فراوان

  پاسخ
  1. صمدی

   متاسفانه امروز همین اعتراض را به کاشانه سبز نمودیم و با تماس با آقای دباغ جواب ایشان این بوده که ما پیگیریم حال آنکه اسم تعاونی در صورت جلسه کاشانه سبز نیست و ایشان می فرمایند دو نفر از اعضای هییت رییسه با آن ها همکاری دارند که حتی ما نمی توانیم با آن دو نفر ارتباط برقرار نماییم و از طرفی سایر اعضای تعاونی هم اتحاد و انسجام کافی برای پیگیری امور را نداشته و حاضر به همکاری با تمامی اعضا نیستند به دنبال گروه درست کردن برای خود هستند بی توجه به آن که این یک حق مشترک است و به دست تمامی اعضای و نفرات صاحب سهم این گره باز می شود و نمی دانم سود این ناملایمتی و کج اندیشی حاصل چه فردی خواهد شد .

   پاسخ
    1. admin نویسنده

     خانم رحیمی و بهشتی نمایندگان تعاونی در دبیرخانه بودند. ولی ظاهرا در نشست حضور نداشتند.

     خسروی

     پاسخ
 2. صمدی

  این اتحادو همدلی همه اعضا و تعاونی های عضو کاشانه تهران مهر سبز که با پیگیری و وجود تعاونی های که با سیستمی پاسخ گو توانسته به این خواسته خود برسد و نه تعاونی مثل ما که حتی تلفن آن قطع می باشد و در آن بسته است و اعضای آن هم کنار هم نمی ایستند و ما همینگونه باید در سکوت بمانیم و منتظر افراد دیگر باشیم که آیا اسم تعاونی در صورت جلسه هست یا نه .

  پاسخ
 3. ارفعی

  با سلام،
  متاًسفانه از پاسخ آقای میرافضلی به سوال جناب آقای صمدی در سا یت کاشانه پر واضح است که اعضای تعاونی که بعنوان نماینده معرفی شده اند هیچ گونه پیگیری و فعالیتی انجام نمی دهند و حتی به خود زحمت نداده اند از طریق سایت پیگیر این مهم باشند.

  پاسخ
 4. صمدی

  با تماس در چند روز اخیر با کاشانه سبز و به جریان گذاشتن این موضوع عدم پیگیری های لازم از سوی تعاونی ما : جواب به این صورت بود که شما اعضا چیزی از دست ندادید و خود ما پیگیر هستیم و از طریق دبیر خانه خود کاشانه برای دو نفر نماینده قانونی اعلام می نماییم که حتما یک نفر آن ها باید در جلسات حضور پیدا نمایند و این موضوع را بیان کردن که بهترین راه حل این است که شما افراد اول مشکل تعاونی خود را حل نمایید و این مشکل نه تنها برای تعاونی ما بلکه چند تعاونی دیگر هم همین مشکل وجود دارد حال که تعاونی ما چند سال است که فعالیتی خاصی انجام نمی دهد و به نظر من بهترین راه حل این است که یک بار در تعاونی حضور نماییم تا تکلیف ما روشن گردد که اول و آخر کار ما با همین تعاونی است که رویکرد واقعی و قانونی این افراد و این تعاونی نسبت به اعضا و سهامداران آن به شکل است و امیوارم روزی مشخص گردد و همه اعضا برای یکبار در تعاونی حضور یابند و مشکلات را حل نمایند . با تشکر فراوان

  پاسخ
  1. admin نویسنده

   جناب صمدی،

   من هم با نظر شما که باید ابتدا مشکل مدیریت تعاونی حل شود ،کاملا موافقم. در بیش از یک سال گذشته همواره تاکید کرده ام که باید تمرکزمان را روی انتخاب هیئت مدیره جدید تعاونی بگذاریم. متاسفانه، برخی به جای تمرکز به هدف و نگاه رو به جلو در حال جنگیدن با خودی ها و مرزبندی میان سهامداران و اعضای تعاونی هستند.

   خسروی

   پاسخ
 5. صمدی

  با سلام دوباره اگر سایر اعضا راضی و مایل به همکاری برای رفع مشکل خودهستند هفته آینده با هماهنگی با مسئولین فعلی تعاونی که به قول خودشان نماینده قانونی تعاونی هستند روزی را معین کرده و با آن ها گفتگو و صحبتی داشته باشیم که پاسخگوی ما نسبت به مشکلات امروز ما باشند تا تکلیف خود را بدانیم که چه کاری باید انجام دهیم و چه کسی پیگیری امور این تعاونی می باشد.متاسفانه از طرفی تعاونی عملکرد منفی دارد از طرف دیگر اداره تعاون هیچگونه بازرسی و پیگیری نسبت به تعاونی انجام نمی دهد و از طرف دیگر اعضا هم هر کدام به سویی می روند و یا فعالیت خاصی انجام نمی دهند.
  امید است با پیگیری تک تک اعضا و مالکان این زمین با هدفی مشترک آن هم دریافت حق خود به صورت عادلانه این مشکل هر چه زودتر رفع گردد بلکه این زمین های با ارزش که حق سال ها تلاش و کوشش انسان هایی زحمت کش می باشد مورد سو استفاد دیگران قرار نگیرد و ما هم در حسرت عملکرد ضعیف خود بمانیم . ما اگر ما شویم می توانیم این زمین ها را زنده نماییم و حق خود را بستانیم.

  پاسخ
 6. صمدی

  با سلام . جناب آقای خسروی خواهشمندم با توجه به وضعیت فعلی در رابطه با زمین هماهنگی با سایر اعضا انجام شود تا این امور را پیگیری نماییم . سال ها است که این تعاونی با با پشت کردن به وظیفه قانونی خود و استفاد از اموال سهامداران وظیفه خود را را انجام نمی دهد .خواهشمند است جلسه ای برای پیگیری امور تعاونی و بازررس آن برگزار نماییم یا تماسی با آن ها داشته باشیم .

  پاسخ
  1. admin نویسنده

   با درود

   جناب صمدی به نظر من تنها راه مناسب برای پیگیری حقوق مان احیای تعاونی و انتخاب هیئت مدیره جدید می باشد.

   پاسخ
 7. کریمیان

  با سلام. من شخصاً در این حرکت های لاک پشتی و نشستن و نظاره کردن تعاونی های دیگر هیچ حسنی نمی بینم. به آقای خسروی بزرگوار نیز پیشنهاد دادم که همین اعضایی که هستیم را یه قراری بگذاریم در محل زمین فرحزاد جمع شویم و مدیر برنامه درشهر که از دوستان اینجانب است را دعوت و برنامه ای ضبط و در سیما پخش گردد. اما طبق معمول جناب خسروی با ملاحظه کاری و ترس از هیات مدیره، قبول نکردند. من علت حرکت با چراغ خاموش را نمی فهمم.!!!
  لطفا مرا قانع کنید. آیا شما می خواهید کاری انجام شود؟ یا فقط نشسته اید تا تعاونی کاشانه مهر حرکت کند و شما از عقب آن حرکت کنید.؟
  تعاونی ما چه ربطی به تعاونی های دیگر دارد؟

  پاسخ
  1. admin نویسنده

   با درود

   من یک انسان آزاد ام! حقوق بگیر دولت هم نیستم که ملاحظه موقعیت و مقام ام را بکنم ! دو سال است که با صرف هزینه شخصی خودم پا پیش گذاشته ام برای گرد هم آوردن اعضا و سهامداران که حرکتی بکنند برای رسیدن به حق شان ولی متاسفانه از گوشه و کنار از زبان برخی اعضای محترم یا هیئت مدیره سابق انواع تهمت ها و سخنان ناروا را شنیده ام. تاکنون هم گله ای نکرده بودم ! با عرض پوزش از خوانندگان که در پاسخ خانم کریمیان کمی درد دل کردم. سرکار خانم کریمیان من هم با نظر شما موافقم که باید حرکتی اساسی کردولی هر حرکتی باید ما را در راهی درست به سمت حقوق مان نزدیک تر کند. حرکت های احساسی باعث سرخوردگی می شوند. در گذشته ما چند جلسه گذاشتیم آن هم نه سر زمین ! بلکه در دفتر موسسه ، فضای سرپوشیده و هوای گرم منتها چقدر دوستان مشارکت کردند ! بعضی از خانم ها و آقایان لطف می کنند با من تماس می گیرند و پیگیر وضعیت زمین فرحزاد می شوند و گله هم می کنند که چرا هیچ پیشرفتی وجود ندارد وقتی از آنها می پرسم آیاشما تاکنون در جلسات ما شرکت کرده اید یا نه پاسخ شان منفی است ! به نظر من با توجه به اینکه سند های ما همگی مشاع هستند . ابتدا باید برای احیای تعاونی و انتخاب هیئت مدیره جدید اقدام کرد. تعاونی به دلیل اختیاراتی که دارد می تواند پیگیر حقوق همه سهامداران باشد. حرکت های دیگر فقط مشت بر سندان کوبیدن است .

   پاسخ
 8. کریمیان

  چرا این دو نفر خانم در جلسه ای به این مهمی شرکت نکرده اند؟ اصلا این دو نفر را چه کسی انتخاب کرده؟ در میان اعضا و سهامداران این همه مرد وجود دارد چرا دو نفر خانم که از هم دستان آقای دباغی هستند، باید نماینده باشند؟ من شخصا با نمایندگی خانم ها مخالفم. این دو نفر انقدر بی مسولیت بودند که در جلسه حضور نداشتند؟؟؟؟
  لطفا پاسخگو باشند این دو نفر به اصطلاح نمایند!!!

  پاسخ
 9. صمدی

  با سلام : امیدوارم هرچه زودتر این مشکل حل شود به کمی زمان نیاز است تا برنامه ریزی مناسبی انجام شود که کار بیهوده انجام ندهیم چون هر حرکتی مستلزم هزینه ای می باشد که در صورت صحییح نبودن آن باید این هزینه را پرداخت کرد.من امید دارم که این مشکل حل خواهد شد .

  پاسخ
 10. masoumi yahya

  باسلام
  امیدوارم انهایی که مسولیت قبول این کار مهم رابه عهده گرفتند باکمک سهامداران بتوانند به هدفمان برسییم .
  وبا اطلاع رسانی از طریق همین سایت ؛ شما نگاه کنید به جامعه فرهنگیان که چگونه حقشان اخیرا” گرفتند
  با تجمع در برابر مجلس؛وما هم میتوانیم.
  متشکرم ازهمه شما

  پاسخ
 11. صمدی

  متاسفانه هییت رییسه تعاونی حاضر به همکاری آنگونه که شایسته و بایسته است نیست وعلت دقیق آن را نمی دانم ،که حتی حاضر نیستند جلسه ای برگزار نمایند و یا بگذارند که سایر اعضا افراد جدیدی را به عنوان هییت مدیره انتخاب نموده تا آن ها همانند تعاونی های دیگر مثل کاشانه سبز یا مهاب قدس و ….. واقعا پیگیر امور تعاونی باشند و فعالیت های لازم را انجام دهند و پاسخ گو باشند و اعضا حق عضویت داده و کاملا به امور مالی و پیگیری های تعاونی اشراف کامل داشته و بدانند پس از سال ها حق آن ها هرگز ضایع نخواهد شد . این حق اعضا است که به صورت قانونی پس از اتمام دوره هییت مدیره گذشته اعضا جدید انتخاب نمایند تا تعاونی مانند سایر تعاونی های پویا باشد و به داد اعضا برسد نه اینکه پس از سالها سکوت و با پیگیری مجدانه کاشانه سبز تعاونی ما هم اخبارش از کاشانه سبز اعلام نماید ودرب آن در اکثر مواقع بسته و در زمان کوتاهی در آن جا حاضر باشند مگر تعاونی ما قادر نیست با دریافت مبلغی حتی معادل ۱۵۰۰۰۰ هزار تومان در سال به صورت سالیانه از اعضا مانند سایر تعاونی ها دارای مدیر منشی وب سایت و دبیر خانه باشد تا بتواند این زمین ها را به سر انجامی مثبت برساند .خواهشمند است از تمامی عزیزانی که مرتبط با این زمین ها هستند جلسه ای را با هماهنگی هییت مدیره و باحضور آن ها در محل تعاونی برگزار نماییم تا ما تکلیف خود را بدانیم اگر ان ها توانای لازم را آن طور اعضا می خواهند ندارند دست کم اجازه دهند اعضای جدید ی انتخاب شود شاید افرادی دراعضا وجود داشته باشند که دارای اطلاعات حقوقی کافی و یا رابطه ای مستحکم در ادارات و سازمان ها داشته باشند تا بتوانند که گره گشای کار ما باشند .باز هم ما خواستوار برگزاری حداقل یک جلسه رسمی با حضور تمامی اعضا و مالکان و سهام داران و هییت مدیره هستیم شاید بتوان با هم فکری و مشورت و نظر خواهی به جایی برسیم.

  پاسخ
  1. masoumi

   بادرود فراوان
   باتشکر از اقای صمدی که نکته های مهمی را ایراد فرمودند؛ وواقعا چگونه است که نمیگذارند مدیریت جدید تعاونی فنی حرفه ای تشکیل شود؟
   یک فراخوان زده شود زمان یک ماهه گذاشته شود ؛ در لیست فراخوان تمام شمارهای جدید سهامداران وجوددارد؛ که بشود با انها تماس گرفت
   حتی برای دو الی سه مرتبه فراخوان زده شود تا میزان شرکت کنندگان مشخص گردد.شاید بتوان با هم فکری واتحاد به هدفمون برسیم.
   متشکرم

   پاسخ
   1. صمدی

    علت دقیق آن را نمی دانیم ولی یکی از بزرگترین علت ها هم می توان بی تفاوتی برخی ازاعضای تعاونی و عدم انسجام آن ها دانست .اگر بتوانیم همه کسانی که می شناسیم راضی به همکاری نماییم می توانیم با تماس با تعاونی و برقراری یک جلسه هماهنگی لازم را انجام دهیم .

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *