درخواست برگزاری نشست سوم ذی نفعان زمین فرحزاد

درخواست برگزاری نشست سوم  ذی نفعان زمین فرحزاد

 چکیده ای از نشست های پیشین

۱) نشست نخست در تاریخ ۲۸ شهریور ۹۲ در پارک لاله باحضور تعدادی از سهامداران برگزار شد. هدف این نشست آشنایی ذی نفعان با یکدیگر و هم اندیشی برای یافتن راهی تازه برای برونرفت از بن بستی که ذی نفعان و تعاونی در آن متوقف شده اند بود. در پایان نیز تصمیم جمع بر این شد که با هیئت مدیره کنونی جهت اطلاع از اقداماتی که تاکنون از جانب آنها صورت گرفته و موانع سر راهشان گفتگو و تبادل نظر شود . و دیدیم که آقایان هیچ علاقه ای به صراحت و شفاف سازی نداشته و بیشتر تمایل به گفتگو ها و موضع گیری های غیر رسمی دارند!

جهت یاد آوری آن ماجرا که مکتوب و مستند است علاقه مندان می توانند در پیوند زیر از جزییات آگاه شوند :

درخواست آقای دباغ برای حذف اظهارات منسوب به ایشان از سایت

۲) نشست دوم  در تاریخ ۱۷ بهمن ۹۲ در محل دفتر موسسه ویستامهر با حضور تعداد بیشتری از ذی نفعان برگزار شد . در این نشست دوستان تازه ای نیز به ما پیوستند. هدف این نشست، همانطور که قبل از برگزاری در مطلبی تحت عنوان ” لزوم شکل گیری تشکل سهامدارن زمین فرحزاد ” در سایت اعلام شده بود شکل گیری تشکلی از همه ذی نفعان برای پیگیری امور زمین فرحزاد و احیای تعاونی فنی حرفه ای با عضویت همه ذی نفعان بود. در پایان تصمیم جمع بر این شد جهت حفظ انسجام میان اعضای قدیمی تعاونی و سهامداران پیگیری های آتی با همیاری هر دو گروه صورت بگیرد. شوربختانه ، برخی تنگ نظری ها که از همان ابتدا با این رویه در پنهان و آشکار مخالف بودند این بار نیز نخواستند که چنین پیوندی شکل بگیرد.

۳) پس از این ناکامی من طی مطلبی تحت عنوان ” درخواست اقدام مشترک همه ذی نفعان ” به همه دوستان یاد آور شدم که برای حل این مشکل هیچ راهی جز اقدام مشترک و جمعی نداریم و در این راه نیز نباید معطل تعاونی ، هیئت مدیره و یا اعضای قدیمی که مایل به همراهی نیستند بمانیم . همه ما این زمین ها را یه صورت قاونی خریداری کرده ایم و باید دولت که این زمین ها را به صورت قانونی و رسمی  فروخته پاسخگوی سهامداران باشد. من جهت جلوگیری از طولانی شدن کلام دوستان را به لینکی که در همین بند است ارجاع می دهم .

 هدف از این یادآوری ها این بود که مروری کنیم  بر راهی که تا کنون با هم آمده ایم . فاصله بسیار زیاد میان نشست نخست و دوم به ما هشدار می دهد که بیراهه رفتن چقدر ممکن است انرژی و امید ما را تلف کند .

 از اینرو، در نشست سوم دستور کار ما فقط تعیین نماینده از میان حاضران خواهد. جهت اطلاع من دوباره موضع نشست آتی را که تعیین نماینده با شرح وظایف زیر می باشد را یاد آوری می کنم .

وظایف نمایندگان و موضوع پیگیری ها :

 نماینده یا نمایندگان برگزیده فقط جهت پیگیری های اداری امور مربوط به زمین در وزارت خانه ها ، سازمان ها ، مراجع ذی ربط  و همچنین  همراهی با دیگر تشکل هایی که مشکل مشابه ذی نفعان را دارند برگزیده می شوند .

اهم پیگیری ها به شرح زیر می باشند :

۱) شهرداری

۱-۱) مشخص کردن موقعیت دقیق زمین در طرح تفضیلی جدید

۲-۱) بررسی امکان دریافت مجوز ساخت برای بخش هایی از زمین که احتمالا درون محدوده قرار دارند.

۳-۱) بررسی امکان دریافت معوض از شهرداری

۴-۱) بررسی امکان بهره برداری از زمین با کاربری غیر مسکونی با مشارکت شهرداری و سهامداران

۲) وزارت تعاون

پیگیری احیای تعاونی فعلی زمین فرحزاد با شرط اینکه همه ذی نفعان یعنی دارندگان سند در آینده تعاونی عضو آن محسوب شوند.

۳) تشکل های دیگر

تشکل ها و تعاونی های بسیاری سال هاست که پیگیر حقوق سهامداران خود هستند. برقرای ارتباط منظم با مدیران این تشکل ها و بهره گرفت از تجربه های آنها و اطلاعات حقوقی شان. همچنین همراهی با آنها در پیگیری هایی که به صورت مشترک در جریان است باعث می شود زمین فرحزاد نیز در فهرست وزارت مسکن و دیگر نهاد های ذیربط قرار بگیرد.

امیدوارم همه دوستانی که تاکنون فداکارانه پیگیر و همراه بودند در این نشست نیز در کنار هم به تصمیم واحدی که خیر و صلاح همگان در آن باشد برسند .

زمان نشست : روز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۳ ساعت ۱۴:۳۰

مکان نشست : دو روز قبل از نشست به اطلاع خواهد رسید

شاد و سر افراز باشید

 خسروی

۰۹۱۲۴۲۴۴۵۸۵

zaminefarahzad@gmail.com

2 فکر می‌کنند “درخواست برگزاری نشست سوم ذی نفعان زمین فرحزاد

 1. بهارک علیمرادپور

  باسلام.جناب آقای خسروی شرکت کاشانه روز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت فراخوان تجمع در جلوی مجلس شورای اسلامی را صادر نموده و از کلیه تعاونیها وتشکلها درخواست نموده که باتمام توان دراین تجمع حضور بهم رسانند.لذا چنانچه صلاح می دانید شما نییز فراخوانی جهت حضور اعضا وسهامداران زمین فرحزاد صادر نمایید.باتشکر

  پاسخ
  1. admin نویسنده

   من در این مورد توصیه ای نمی کنم . ادبیات کاشانه سبز در این تجمع تقابل جویانه است ! ما نباید در گیر اموری مانند استیضاح و برکناری وزیر بشویم ! این صحبت ها بیشتر از آنکه در جهت حل مشکل باشند سیاسی و جناحی هستند ! بهتر است ما بازیچه این در گیری های جناحی نشویم و به نظر من این ادبیات هیچ کمکی به حل مشکل ما نمی کند .

   خسروی

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *